Krzesła ergonomiczne. Przegląd rozwiązań

Większość z nas wykonuje swoje obowiązki zawodowe w pozycji siedzącej. Siedząc, spędzamy wiele godzin każdego dnia. Nie jest to pozycja sprzyjająca naszemu zdrowiu i kondycji, gdyż dochodzi wówczas do niedostatecznego dopływu i przepływu krwi oraz spadku aktywności serca. To z kolei przyspiesza zmęczenie i sprawia, że mięśnie stają się bardziej narażone na urazy.

Zmniejsza się krążenie krwi, a nacisk na dolne powierzchnie ud wpływa na opuchnięcia i cierpnięcie nóg, a nawet rozwój żylaków. Długotrwałe spędzanie czasu w pozycji siedzącej jest też bardzo niekorzystne dla naszego kręgosłupa.

I chociaż każdy z nas zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków pozycji siedzącej, to jednak w jaki innym sposób mielibyśmy wykonywać swoje obowiązki, które najczęściej związane są z pracą przed komputerem. Bardzo wiele zależy nie tylko od tego, jak długo, ale i w jaki sposób siedzimy. Wybierając wygodne, ergonomiczne i odpowiednio dopasowane krzesło, możemy zapewnić sobie optymalne warunki podczas pracy.

Krzesło ergonomiczne, czyli jakie?

Ergonomia to dziedzina naukowa, która zajmuje się przystosowywaniem różnorodnych przedmiotów (np. narzędzi, maszyn, mebli itd.) do anatomicznych i psychofizycznych uwarunkowań człowieka. Działania z tego zakresu mają na celu poprawę komfortu, a jednocześnie zwiększenie wydajności podczas pracy i innych podejmowanych przez ludzi aktywności.

Ergonomia wiele uwagi poświęca krzesłom, czyli meblom, które wykorzystywane są przez nas praktycznie każdego dnia zarówno w domu, jak i w pracy. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jak dużym stopniu krzesła wpływają na nasze zdrowie i sylwetkę. Złe nawyki podczas siedzenia mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian. Jednak współczesna technologia nam sprzyja i zapewnia wiele rozwiązań, które pozwalają na uniknięcie przykrych konsekwencji prowadzonego przez nas stylu życia. Doskonałym tego przykładem są ergonomiczne krzesła.

Ergonomiczne krzesła są specjalnie przystosowane do ciała człowieka, dlatego podczas siedzenia zapewniają jak największy komfort. Zwykle wyróżniają się wyprofilowanym oparciem i wygodnym siedziskiem. Bardzo często wyposażone są w podłokietniki, na których można oprzeć ręce. Zapewniają nie tylko wygodę, ale i swobodę ruchów. Ich konstrukcja zapewnia solidne podparcie dla kręgosłupa, dlatego zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla kręgosłupa.

Krzesła ergonomiczne w naszej ofercie

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór krzeseł ergonomicznych dopasowanych do różnych potrzeb i wyróżniających się nowoczesnym designem. Istotną grupę naszych produktów stanowią krzesła na metalowych nóżkach z wyraźnie profilowanym siedziskiem i oparciem wykonanym z trwałego, estetycznego plastiku (polipropylen). Cechują się uniwersalną stylistyką i wszechstronnym zastosowaniem. Z powodzeniem mogą być zastosowane zarówno w sali konferencyjnej czy poczekalni, jak i domowej kuchni. Do przykładowych modeli z naszej oferty zaliczamy krzesła ARI, FANO, FONDO.

Ciekawą propozycję stanowi też krzesło LANTANA, które wykonane jest z metalowej, chromowanej ramy, a siedzisko i oparcie stanowi bukowa sklejka.

W naszej ofercie znajdziesz też krzesła z miękkim, tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Zapewniamy modele z podłokietnikami i bez podłokietników — w zależności od potrzeb. Do tej grupy produktów zaliczamy modele: KELLY, LOCO2, VESTA, VISA, ISO, ARN.

Z kolei krzesła RUMBA i SAMBA to typowo biurowe lub gabinetowe propozycje. Wyróżniają się eleganckim wyglądem i zapewniają wyjątkowy komfort siedzenia. Wyposażone są w miękkie tapicerowane siedzisko i oparcie oraz chromowaną ramkę metalową. Posiadają też stalowe podłokietniki z drewnianymi lub tapicerowanymi wkładkami.

 

Blog