Kryteria wyboru stołu biurowego

Komfortowe warunki pracy to podstawa, która musi być zapewniana pracownikom każdego przedsiębiorstwa. Dobór właściwych mebli biurowych powinien być przemyślany i dostosowany do danego miejsca. Na jakie kryteria wyboru zwrócić uwagę kupując stół biurowy? Poniżej przedstawiamy trzy najważniejsze kwestie.

1. Wielkość mebli do biura

Zależnie od miejsca, w którym zostanie umieszczony, może mieć różne rozmiary. Dlatego w pierwszej kolejności należy się zastanowić nad tym, do jakiego pomieszczenia dany stół jest nam potrzebny. Inne wymiary będzie miał ten umieszczony w sali konferencyjnej, a inne ten znajdujący się w poczekalni. Ważny jest również jego kształt oraz przeznaczenie.

2. Ergonomiczny stół biurowy

Czyli taki, który będzie dostosowany do użytkownika. Warto zwrócić uwagę na ergonomię stołu biurowego przy jego kupnie, ponieważ zyskujemy wtedy pewność, że będzie on odpowiadał naszym wszystkim potrzebom. Oprócz swojej funkcjonalności, powinien charakteryzować się także nienagannym wyglądem, szczególnie ten umieszczany w pomieszczeniu, w którym będą przyjmowani klienci. Praktyczne i jednocześnie ładne meble biurowe to korzyści, które umożliwią każdej firmie pozytywne wrażenie na gościach.

3. Komfort i bezpieczeństwo pracy

Wybierając meble biurowe należy kierować się dobrem swoich pracowników. Stoły biurowe muszą mieć odpowiednią wysokość, zapewniającą użytkownikowi komfort pracy dzięki prawidłowej pozycji ciała, tak zalecanej przez zasady BHP. Pracownik spędzający przy nim 8 godzin powinien siedząc przy nim czuć się swobodnie i nie nadwyrężać swojego kręgosłupa.

Ciekawym rozwiązaniem są w takich przypadkach meble na wymiar. Tworzenie stołu biurowego na specjalne zamówienie pozwala na dostosowanie jego wymiarów do przestrzeni, jaką dysponuje nabywca. Nie trzeba się wtedy obawiać niewymiarowości danego lokum czy problemami w znalezieniu tego właściwego, nam odpowiedniego. Projektując meble na wymiar mamy gwarancję, że będzie on doskonale dostosowany do naszych potrzeb – od wymiarów, poprzez kolor, aż do kształtu i materiału.

Blog