Skórzane fotele gabinetowe

Wyświetlanie wszystkich 8 wyników

Ergonomiczny fotel biurowy powinien mieć konstrukcję pozwalającą na możliwie jak najlepsze dopasowanie do sylwetki użytkownika i stanowiska pracy. Niemniej ważne jest odpowiednie wykończenie mebla. I tutaj mamy do dyspozycji fotele obite tkaninami oraz wykonane ze skóry.

Skórzany fotel gabinetowy kojarzony jest z ponadprzeciętną elegancją, luksusem i prestiżem. Z tego powodu często znajduje swoje miejsce w firmowych i domowych gabinetach właścicieli, dyrektorów, menadżerów wyższego szczebla, prawników czy lekarzy. Ich niewątpliwą zaletą jest także fakt, że z powodzeniem odnajdują się we wnętrzach urządzonych w różnorodnej stylistyce. Fotel ze skóry pasuje zarówno do klasycznego gabinetu urządzonego z wykorzystaniem solidnych drewnianych mebli, jak i jego minimalistycznie surowej odsłony pełnej szkła i metalu.

Fotel biurowy ze skóry naturalnej

Jeśli zależy nam na komforcie oraz trwałości warto postawić na skórę naturalną. Oczywiście na rynku znaleźć można także fotele wykonane z tzw. skóry ekologicznej, jednak naturalna skóra licowa jest znacznie przyjemniejsza w dotyku. Cechuje ją także wyższa odporność na zniszczenie oraz poziom elegancji, którego próżno szukać w tańszych odpowiednikach. Warto jednak pamiętać, że skóra naturalna posłuży nam długo w niezmienionej formie tylko w przypadku gdy zadbamy o jej odpowiednią pielęgnację i konserwację. Jednak w tym przypadku zdecydowanie warto podjąć się tego zadania.

Ergonomia skórzanego fotela biurowego

Aby fotel gabinetowy nie tylko doskonale wyglądał, ale i stu procentach spełniał założenia związane z ergonomią mebli biurowych, powinien posiadać kilka cech charakterystycznych. Przyjrzyjmy się więc temu, na co warto zwrócić uwagę, kupując tego rodzaju mebel?

  • wyprofilowane oparcie z wycięciem w części lędźwiowej odpowiadającej naturalnej krzywiźnie ludzkiego kręgosłupa,
  • siedzisko z możliwością dopasowania głębokości do sylwetki konkretnego użytkownika oraz ustawienia na właściwej wysokości (takiej by stopy osoby siedzącej na fotelu płasko dotykały podłoża),
  • regulowane podłokietniki – pozwolą ograniczyć ewentualne bóle rąk i nadgarstków,
  • pięciopunktowa podstawa fotela zapewniająca maksymalną stabilność mebla.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą skórzanych foteli gabinetowych dostępnych w asortymencie naszego sklepu internetowego. A jeśli nie jesteś pewny, który model najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby i oczekiwania zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego fotela biurowego!