Ergonomiczne fotele do biura

Wyświetlanie wszystkich 11 wyników

XXI wiek to bez wątpienia epoka siedzącego trybu życia. Spędzamy długie godziny, siedząc w jednej pozycji czy to w biurze, w samochodzie czy na kanapie. Niestety nie jest to najlepsza wiadomość, dla naszego ciała, które przez tysiąclecia przystosowało się do bycia w ruchu. Dlatego tak ważne jest, aby nasze miejsca pracy były maksymalnie dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnych użytkowników. Tanie meble biurowe nie mają odpowiednich funkcjonalności pozwalających na podniesienie ich ergonomii. Ich zaletą jest tylko cena, reszta pozostawia wiele do życzenia. Inaczej sprawa wygląda w przypadku profesjonalnego wyposażenia przestrzeni biurowych.

Dzięki możliwościom doskonałego dopasowania do osoby siedzącej ergonomiczne fotele do biura niejako podążają za ruchami użytkownika, co w praktyce gwarantuje optymalną postawę. Często zapominamy, jakie to ważne, aby podczas pracy przy komputerze przyjmować właściwe ułożenie ciała. Zła pozycja podczas tego rodzaju czynności może spowodować nie tylko bóle pleców i kończyn, ale także problemy ze stawami czy krążeniem, jak również żylaki i schorzenia narządu wzroku. Sporo, a to nadal nie wszystko.

Komfort pracy wpływa na jej wydajność

Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której przez osiem lub więcej godzin siedzimy na niestabilnym i niewygodnym krześle biurowym. Nie minie bowiem wiele czasu kiedy przestaniemy skupiać się na pracy, a zaczniemy na różnorodnych niedogodnościach wynikających z braku komfortu, w konsekwencji czego nasza wydajność dramatycznie spadnie. Żaden świadomy manager nie może sobie pozwolić na takie marnotrawstwo energii swojego zespołu. Dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie pracownikom komfortu podczas długich godzin spędzonych przed komputerem. Wskazują na to również rozliczne badania przeprowadzane w tym zakresie.

Ergonomiczne fotele biurowe – inwestycja w sukces firmy

Właściciele firm zwracają uwagę na to, że koszt zakupu profesjonalnych foteli biurowych jest wyższy niż mebli z niższej półki. W istocie tak właśnie jest. Jednak w tym przypadku cenę ergonomicznych mebli do biura należy traktować bardziej jako inwestycję w zdrowie pracowników, a co za tym idzie także w sukces przedsiębiorstwa. Zdrowsi pracownicy to mniejsze koszty zwolnień lekarskich i znacznie wyższa wydajność firmy. Nie bez znaczenia jest także fakt, że fotele renomowanych marek posiadają rozliczne atesty, są wykonane z wysokiej jakości materiałów i mają wieloletnią gwarancję. Jak widać wydatek jest jednorazowy, a rozliczne korzyści liczone są nie tylko w latach ale i w realnych oszczędnościach.

Zastanawiasz się, które z ergonomicznych foteli biurowych dostępnych w naszej ofercie sprawdzą się w przypadku Twojej firmy? Zadzwoń do nas i opowiedz o swoich potrzebach. Nasi doradcy chętnie pomogą Ci dokonać możliwie najlepszego wyboru!