Jak umeblować biuro? Porady i sugestie

Biuro to bardzo często drugi dom dla pracowników. Spędzamy tutaj dużo czasu każdego dnia i dlatego niezwykle ważne jest to, w jaki sposób urządzimy to miejsce. Ładne, dobrze zorganizowane wnętrza sprzyjają naszemu dobremu samopoczuciu. Aranżacja pomieszczeń biurowych nie jest bez znaczenia, powinny być utrzymane w stonowanym stylu, ponieważ gusta pracowników są różne. Powinno być również profesjonalne, gdyż wizerunek biura świadczy o rzetelności i fachowości całej firmy.

Stawiajmy na minimalizm

Chcąc stworzyć przyjazne warunki do pracy dla wszystkich pracowników, radzimy stawiać na prostotę. Każdy czuje się komfortowo w nieco innych wnętrzach, a minimalistyczny wystrój biura powinien pasować wszystkim. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do pomieszczeń biurowych mebli drewnianych, albo chociaż z drewnianymi elementami. Ten naturalny materiał pasuje do każdego stylu i dodaje wnętrzu elegancji. Jeśli chodzi o kolory dominujące w naszym biurze, to także najlepiej sprawdzą się neutralne barwy takie jak: biele, szarości, brązy, czernie czy granaty. Takie odcienie sprawią, że nasze biuro będzie wyglądało schludnie i harmonijnie.

Ergonomia mebli biurowych

Meble biurowe powinny być przede wszystkim ergonomiczne, czyli najlepiej dopasowane do cech fizycznych i potrzeb pracowników. Krzesła czy fotele muszą być wygodne i zdrowe dla kręgosłupa. Powinny zapewniać podparcie dla tych części ciała, które są narażone na największe przeciążenia, czyli: nadgarstków, całego kręgosłupa oraz nóg.  Zwracajmy uwagę, aby kupowane do biura fotele miały regulację wysokości siedziska, oparcia, zagłówka i podłokietników, a także specjalną dodatkową podpórkę na oparciu dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Ergonomiczne meble do biura to podstawa, ponieważ zapewnią komfort pracy naszym pracownikom, co wpłynie bezpośrednio na ich zapał do wykonywanych obowiązków oraz wydajność.

Ważne jest też wyposażenie przestrzeni biurowej w odpowiednią ilość szafek, regałów oraz różnego rodzaju dostawek. W meblach tego typu można wygodnie przechowywać służbowe dokumenty.

Blog